Proč vznikla tato kniha?

Zažil jsem na vlastní kůži pocit pacienta, kterému lékaři nedokáží pomoci a nemoc a problémy se stále vrací a zhoršují. Prožil jsem jaké to je, když lékaři zlomí nad pacientem hůl, nebo nabízejí drastické řešení s nezvratnými důsledky (invaliditou). A zažil jsem ten úžasný pocit naděje, když jsem objevil, že řešení existuje a pak pocit radosti ze skutečného uzdravení a velké hrdosti, že jsem to dokázal.

Od té doby mne provázela touha podělit se o tuto naději se všemi lidmi.
Poznal jsem, že lékaři a vědci nevědí všechno. Stal jsem se členem Aliance výživových poradců. Začal jsem hledat odpovědi.

Můj životní příběh mne zavedl k velmi zajímavým lidem a k velmi zajímavým faktům. Byl jsem otřesen tím, co jsem zjistil. Když jsem tato fakta poskládal do sebe, vyšly najevo neuvěřitelné věci. Jsou velmi závažné, protože se týkají každého z nás. Jsou tak důležité, jak důležité je naše zdraví a náš život.

Někdo s námi hraje špinavou hru.

Někdo bez našeho vědomí obchoduje s naším zdravím a životem. Beztrestně.
Jestliže se dozvíme, o co se hraje, jak se hraje a s čím, máme šanci hrát chytře a vyhrát. Pokud je znát nebudeme, nebo nad tím mávneme rukou, jsme odsouzeni k nemocem a pomalé a často kruté smrti. Budeme obětí této hry.
Žel, dnes se stávají obětí stále mladší lidé a naprosto běžně už i děti.

Je mou vášní přicházet věcem na kloub a odhalovat pravdu.

Poskládal jsem fakta

Shromáždění těchto faktů trvalo několik let a stálo mne mnoho peněz i osobních obětí. Tato kniha je souhrn mých osobních zkušeností a studia. Studoval jsem vědecké materiály, časopisy, knihy, absolvoval řadu odborných přednášek uznávaných odborníků a světových kapacit, debatoval s řadou specialistů. Existují však vědecké práce, jejichž výsledky jsou před námi zatajovány. A já o nich nemohu mlčet, protože mi to nedovoluje mé svědomí.
Shromážděná fakta předávám formou srozumitelnou každému, což sklidí posměch některých odborníků, kteří nechtějí, abyste znali pravdu a ukrývají se za nesrozumitelný jazyk odborné terminologie…

„Pokud člověk chce být svobodný a neinformovaný, tak chce něco, co nikdy nebylo a nikdy nebude.\"
Thomas Jefferson

Nenávidím, když se lidem lže, protože to vede k otroctví. Pravda je základní jednotkou svobody, protože mít svobodu, znamená mít možnost volby.  
Tato kniha je napsána, aby vám dala svobodu.
A to je mojí touhou, přáním i modlitbou pro vás.

Tomáš Kašpar