REFERENCE

Kniha „Nespěchejte do rakve“ změnila život desítkám lidí. A může ho změnit i vám.

NÁZORY ČTENÁŘŮ

napsali o knize


Zajímavá a aktuální, užitečná, živě a čtivě napsaná.
Prof. RHDr. Anna Strunecká, DrSc.autorka knih Doba jedová
Jako výživová konzultantka doporučuji každému, aby si tuto útlou knížku přečetl. Nikoli každému, kdo se zajímá o racionální výživu či zdravý způsob života, ale každému, komu záleží na jeho zdraví. Tomáš Kašpar konečně otevřel témata, o kterých se na veřejnosti příliš nemluví (přestože by mělo) a dokázal je velmi srozumitelně vyložit. Tato kniha je ,povinnou četbou‘ pro všechny, kteří cítí, že jejich zdraví by nemělo být jen v rukách lékařů a farmaceutických společností.
Eva Neubauerovávýživová konzultantka
Lidi, tato kniha je naprosto neuvěřitelná, s takovou lehkostí a laickým slovem, vysvětleny veškeré podstaty a příčiny zdravotních problémů. Název a popis knihy absolutně splnil mé očekávání. Kniha mě i docela pobavila, jisté pasáže jsou napsány s absolutní lehkostí a kniha se tak stává velmi dobře čtivou. Kdo se nechce uzdravit, ať tuto knihu raději nečte, protože by tahle kniha mohla být pro jeho zdravotní problémy velkým nebezpečím :)). Váháte, zda knihu koupit? Neváhejte a jednoduše to udělejte, čím dříve, tím lépe. Tímto bych ráda vyjádřila velké díky autorovi, protože s podobným obsahem jsem se ještě nesetkala v žádném knižním titulu. Žádné odbornosti, krásně do uší veřejnosti, bez zábran - opravdu děkuji.
Andrea Veselá
Cítím hlubokou vděčnost za informace, které se sešly v této knize a dík autorovi, který se "odvážil" tyto informace pustit na veřejnost ... Jak někdo podotkl - tato kniha by měla být povinnou četbou pro všechny lidi !!! aby si uvědomili jakému mechanismu této doby jsme propadli...a tato kniha nám vrací volbu - ZDRAVÍ nebo NEMOC ???
Lýdie Elicerová
Knihu Nespěchejte do rakve jsem přečetla doslova jedním dechem.. Musím přiznat, že po prvním přečtení jsem se docela vyděsila - člověk zjistí, jak si sám a dobrovolně, díky své nevědomosti, ničí svoje zdraví i život.. Najednou vidím spoustu souvislostí proč nás trápí různé zdravotní potíže...
V knize najdeme i návod jak si své zdraví maximálně vylepšit a uchovat si je co nejdéle.
Vše máme ve svých rukou a záleží jen a jen na nás co pro své zdraví uděláme - dokud je čas. Kniha je skvěle napsaná - jednodušše, srozumitelně a přitom velice výstižně, zkrátka tak, aby pochopil každý... Věřím, že kdo si tuto knihu přečte, začne přemýšlet jinak... a nejen přemýšlet, ale začne o své zdraví skutečně pečovat.. Děkuji autorovi, panu Tomášovi Kašparovi, za tak úžasnou knihu
Eva Suchánková
Velký dík panu Tomáši Kašparovi, za to, že prostřednictvím své knihy "Nespěchejte do rakve" otevírá lidem oči - nejenom v tom, jak jsou manipulováni a klamáni, ale především tím, že jim ukazuje skutečnost (pro spoustu lidí, bohužel, stále těžko přijatelnou), že si své zdraví mohou ovlivňovat sami. Vím o čem mluví. I já jsem se uzdravil, po té, co jsem poznal a odstranil příčiny svého onemocnění. Proto mohu tuto knihu všem vřele doporučit.

Tomáš Prokešodborný asistent, pověřený vedením detašovaného pracoviště MUDr. Karla Erbena v Brně, poradny při civilizačních chorobách UZDRAV SE.
www.jsemzdravy.cz
Kniha popisuje velmi jednoduše a laicky celkové principy fungování našeho těla na stravu a čeho se máme vyvarovat. Byl jsem doslova v šoku, co vše ještě musím změnit ve svých stravovacích návycích. Druhý šok nastal po několika týdnech, kdy se začaly dostavovat výsledky ve formě vyšší energie, snižování tělesné váhy a celkově lepší vitality. Knihu vřele doporučuji každému, kdo má jekékoliv zdravotní problémy, nadváhu, málo energie a hledá řešení.
Petr Benešzakladatel systému Aquel
Tato kniha je velkým přínosem a měl by si ji přečíst každý, který slepě nedůvěřuje lékařům. Jsem zdravotní sestra a denně se pohybuji v té farmaceutické mašinerii zdravotní péče, která používá pacienty jako rukojmí a vymívá jim mozky. Poznatky z této knihy a jiné využívám i u svých pacientů a samozřejmě i doma. Také ji doporučuji dále ke přečtení ostatním.
Petra P.
Tato kniha u mě vzbudila velikou touhu něco změnit a tak se taky stalo. Stravuji se mnohem zdravěji než dříve a již nevěřím slepě všem lékařům, protože po přečtení druhého dílu této knihy jsem si udělala obrázek jak vše funguje a jde jen o peníze. Tato kniha by měla být povinná pro všechny. Doporučuji ji kudy chodím. Děkuji za ni
Lucie Halodová
O zdraví a zdravý životní styl se zajímám již dlouho. Přesto pro mne byla knížka "Nespěchejte do rakve" velmi zajímavou a přínosnou a četla jsem ji s velký zájmem. Je to relativně útlá knížečka, ale její záběr je velmi široký. Protože je napsána "pro čtenáře přátelsky" :-), každý má možnost porozumět. A nejen porozumět, ty informace se stanou běžným pomocníkem v životě. Například okamžitě jsem pro celou rodinu (včetně rodin mého bratra, sestry a rodiče) pořídila filtr na vodu. A hned všem také "dala školení", proč :-). Pro mou mámu bylo největším důkazem, že ty informace fungují, když její kočky (bydlí pouze v bytě), které do té doby odmítaly pít vodu a musela vymýšlet způsoby, jak ji do nich dostat, tuto "novou vodu" začaly okamžitě pít. A to je jen jedno z témat. Zdravý rozum není nic složitého. Tato knížka je plná zajímavých faktů a zdravého rozumu. Člověk si to přečte a vezme si z ní, co sám potřebuje. Proto si myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíce lidí, protože každý si tam může najít "své téma" :-).
Ing. Martina Adamčáková
Již 8 let se zabývám zdravým životním stylem, neberu to jako práci, ale vnímám to, jako poslání, protože již 8 let měním život mnoha lidem. Tuto knihu jsem si pořídila a doporučila jsem jí všem svým klientům, protože informace v této knize mohou změnit život mnoha lidem. 75% mých klientů si knihu taky koupilo. Doporučuji tuto knihu všem lidem na světě, kteří chtějí být zdraví. Informace z této knihy se nedají vykoupit penězi. Buď chceme být zdraví nebo své zdraví svěříme lékařům a farmaucetickým firmám, ale v tom případě se asi nemáme rádi. Proč by cizí lidé (potažmo lékaři) měli rozhodovat o mém těle a cpát do mě chemii? Vždy potřebuji vyřešit příčinu mých problémů a né důsledek. Rozhodla jsem se, že za své zdraví jsem zodpovědná sama za sebe a dělám všechno proto, abych se dožila co nejvyššího věku. Ve svých 57 létech nenavštěvuji žádné lékaře, neberu žádné léky a cítím se úžasně !!!!! Po přečtení této knihy, plné zajímavých faktů, se zamyslete sami nad sebou.
Eva Olšákováwellness trenérka
Kniha je naprosto unikátní a úžasná. Sám jsem prodělal rakovinu prostaty s výsledkem, že mě byla prostata operativně vyjmuta. Kolik ta operace a celá léčba stála si ani nedovedu představit. Dalším důsledkem této opreace bylo snížení kvality mého života. Dovedu si představit, že kdybych tyto informace v knize uvedené věděl dříve, asi bych vhodnou prevencí rakovinou ani neonemocněl. Je nutné si uvědomit, že je to farmaceutická loby, která nám pro svůj prospěch zamlčuje informace, které by nám zachránily životy a to mnohem efektivněji, něž nám nabízí současná lékařská věda.
Vladislav Bambuch
Na knížku jsem narazil náhodou na internetu, zaujala mě ukázka a řekl jsem si, že by mohla být dobrá. Přečetl jsem jí už mockrát a všem doporučuji. Mně otevřela oči, ukázala mi pravdu o rakovině a dokázal jsem s její pomocí uplně změnit svůj životní styl. Ale jen číst knížku nestačí. Koupil jsem 3ks a nemam doma ani jednu, protože je posílám do oběhu. Stojí za to si ji koupit a přečíst.
Jirka
Vážený pane. Možná to nebudete číst, ale nemohu jinak. Dočetl jsem Vaši knihu Nespěchejte do rakve a hluboká poklona. A nestačím se divit. To tu ještě nebylo, abychom se dověděli, co děláme špatně. Něco o tom vím. Kdysi podobně psal p. Janča - alternativní medicina a p. Ervin Wojnar - irisdiagnostika a fytoterapie. Zatím jsem toho moc nepotřeboval, i když mám teprve 85 let. Ještě jednou díky za tuto knížku a budu se snažit se jí řídit, abych fakt do té rakve ještě nějaký čas nemusel.
Miroslav J.
Kniha dodává spoustu informací, které jsou z (ne)známého důvodu drženy pod pokličkou. Po přečtení této knihy se i mně osobně začaly spojovat zcela nové souvislosti a nápady “jak na to”.
MUDr. Tomáš Vrbicarehabilitační a sportovní lékař
Tato kniha je super, o spoustě informací jsem nikdy neslyšela a ani mě nenapadly, ale dávají mi smysl a jsou pro mě šokující. Všem ji doporučuji
Veronika Skalova
Jsou knihy, které někteří lidé sepíší za měsíc a vydávají je sami za bestseller. Vystavují se s ní, fotí se s ní a lichotí jí jako rodič své vypasené dceři. A pak jsou knihy, při jejichž sepsání volí autor pečlivě každé slovo, hladí a uhlazuje, myslí na dojem čtenáře, kterého nechce udusit, ale zároveň touží předat to důležité. Pak se tento tichý zahradník slov uchýlí do svého mlčení a pozoruje, jak z jeho knihy roste zahrada. Děkuji Tomášovi za tuto skvělou knihu. Je plná všeho, čeho může být vaše rakev, pokud si ji nepřečtete 🙂
Tomáš Lukavecbrand manažer úspěšných značek
Podepisuji, Tomáši, jako původem biochemik, Vaši knihu. Sám jsem v 50 letech prožil podobnou kauzu s alopatickou medicínou, kdy se mi objevily silné arytmie a vysoký psa marker prostaty. Léčili mne MUDr. spolužáci, kamarádi. Přiznali ve finále svoji naprostou bezmocnost. Přiznali, že to co předepisují v ambulanci by členům své rodiny nepodali ani za nic. Přiznali, že jejich děti chtějí vystudovat kvalitní univerzity v cizině, naučit se aktivně řeči, potřebují tedy peníze. Přispěl jste k probuzení svým dílečkem. Blahopřeji Vám s přáním, ať roste počet vědomých lidí.
Ing.Břetislav Votrubecbiochemik
Cítím velkou vděčnost za to, že se mi tato knížka dostala do rukou! Je opravdu skvěle, čtivě a velmi srozumitelně napsaná. Došlo mi tolik nových souvislostí a tolik nových ,,aha". 
Díky této knížce jsem si uvědomila, jak je naše zdraví křehké a zranitelné. A pokud mu nebudeme věnovat dostatečnou lásku a péči, tak se to dřív či později projeví. Moc děkuji Tomáši Kašparovi za její napsání! Hodně mě ovlivnila a motivuje mě k velké změně mého životního stylu. Moc moc děkuji!
Jana Apeltauerová
Vážený pane! Chtěla bych Vám moc poděkovat za knížku Nespěchejte dorakve. Jsem letitý doktor a posledních 20 let pracuji s alernativní medicínou. Většina informací ve Vaší knížce mně tedy nebyla neznámá, ale knížka je napsaná čtivě, přesvědčivě, je velmi potřebná a aktuální. Protože když si to ještě takhle přečtou, co celá léta všem tvrdím, je to výborné. A tak všichni moji milovaní dostanou Vaší knížečku a budu Vás vřele doporučovat ve své soukromé ordinaci. Sama za sebe bych prosila na můj mail posílat , je-li to možné , různé zajímavosti. Moc Vás zdravím, přeji ze srdce hodně sil a zdraví ve Vaší důležité práci.
MUDr. Miloslava J.
Vážený pán Kašpar, k nedávnym 58. narodeninám som dostal vašu knižku "Nespěchejte do rakve". Myslím si, že by ju mal vlastniť každý, komu aspoň minimálne záleží na svojom zdraví a živote. Je to kniha malého rozsahu ale veľkého obsahu. Chcem vám poďakovať za vydanie knihy, ktorá prináša ľudom ako ja svetlo a nádej do života.
Ing. Vratislav Šourek
Vážený pane Kašpare, chci Vám touto cestou poděkovat za vydání Vaší knihy "Nespěchejte do rakve". Po jejím přečtení, které trvalo 2dny 🙂 , jsem přehodnotila svůj způsob stravování a péče o zdraví a začala přemýšlet, co všechno člověk pro sebe může udělat, aniž by byl zavlečen do komplotů mega společností o kterych píšete ve své knize. Věnuji se alternativní medicíně, již mnoho let, takže i o farmacii toho vím dostatek a souhlasím s Vašimi názory. Léčiva, která ubírají na zdraví po všech stránkach odmítám a u "lékaře" jsem nebyla asi 10let! Ale za to boj s chuťovými buňkami jsem "prohrávala" 🙂 Až mi pomohla Vaše kniha... Dodala zdravému rozumu tolik zajímavých faktů a duši dostatek síly a odvahy, že moje vůle vytrvat ve zdravém stravování a vrátit se ke sportu se setkala s úspěchem. Shodila jsem pár nadbytečných kil, srovnal se mi krevní tlak a přestaly migrény... Velice Vám i Vaší paní děkuji za podávání objektivních informací…
Michaela Kovaříková
Prečítanie tejto knihy mi dalo veľmi veľa. Rozpráva o veciach o ktorých sme nevedeli a ktoré sa každého konkrétne dotíkaju. Ponúka zakladne informácie o biznise s ľudským zdravím. Sme len "loutkou" na špagatiku s ktorou biznis hýbe. Pevne dúfam že pomocou Tomáša Kašpara a jeho knihy sa podarí postupne odstrihnúť špagáty na ktorých nás držia. Ďakujem za knihu.
Zuzana Onderková
Nespěchejte do rakve, je kniha,na kterou mne upozornila moje osmiletá dcera. Název mne velmi zaujal. Musím říct,že jsem ji přečetla jedním dechem a vřele doporučuji,aby si ji přečetl každý,komu záleží na tom,aby se dožil vysokého věku a hlavně v dobrém zdravotním stavu. Moc děkuji autorovi za zajímavé a důležité informace, které posílá prostřednicvím této knihy mezi lidi.
Eva Dobešová
Táto kniha ma najskôr zaujala obálkou. Čakala som v nej krátky detektívny príbeh. A ten tam naozaj aj bol.... Hlavný hrdina sa v nej nájde skoro každý, kto žije klasickým konzumným spôsobom ...Táto útla knižôčka má v sebe dôležité informácie pre naše zdravie a zdravotný štýl. Oceňujem na nej spôsob akým sú v nej náročné veci podané jednoducho /polopatisticky/ a dokonca pútavo, čo u kníh s touto tematikou je ojedinelé. Dotýka sa aj takých tém, ku ktorým sa dostáva ťažko a málo sa o nich hovorí. Môžem len dodať, že text bol ešte zaujímavejší ako obálka. Odporúčam do každej rodiny.
Jana Horvathová
Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako můj manžel. Dětem jsme její poselství a důležité informace předali a jsme velmi rádi, že v souladu s nimi žijí. Jako dárek jsme ji věnovali i bratrovi, který nové informace nějakou dobu vstřebával, ale vstřebal a daří se mu lépe. Rodiče informace nevstřebali, neboť jsou již odevzdaní farmaceutickému průmyslu a "studovaným lekařům" a daří se jim hůře a hůře... V každém případě děkuji za tu šanci žít déle kvalitní život a bez produktů farmaceutického průmyslu a jeho zdravotní péče. Naši vrstevníci chodí s krabičkami jakoléků a jejich jedinou starostí začíná být vzít si je včas, jak lékař předepsal. Naší "starostí" je natočit večer do džbánků vodu na druhý den a vhodit do ní pár krystalů. Hravě se obejdeme beze všeho, co pan Kašpar ve své knize označil jako škodlivé a je nám skvěle. Děkujeme za jiný, než běžný úhel pohledu.
Vivian Bellinger
Tato kniha mi zásadním způsobem pomohla při řešení závažného zdravotního problému. Klasická medicína jen mlžila a posílala na další a další zbytečná a bolestivá vyšetření bez toho, aby stanovila oficiálně konkrétní diagnózu. Kniha mne inspirovala k dalšímu hledání a uplatňování přirozených postupů při hledání narušeného zdraví. Aplikace těchto nestandardních postupů mi však navíc nečekaně vyléčila i jiné choroby či obtíže, považované v současné době za běžné. A to i bez „zázračných pilulek“ farmaceutických firem. Tato kniha otevírá oči, ukazuje pravdu o rakovině a dalších nemocech a dává možnost se před nimi chránit. Po jejím přečtení budete moci udělat pro své zdraví to, co byste jinak nemohli.
H. Horáčková
S knížkou pana Tomáše Kašpara Nespěchejte do rakve jsem se poprvé setkal v červenci 2015. Byl jsem tehdy ve fázi řešení svých zdravotních potíží s krční páteří. Přestože jsem se snažil o tzv. zdravější formu životosprávy, díky chybějícím informacím jsem mnoho věcí neřešil. V každém případě ale platí, že tato knížka stála na startu radikální změny v mém životě. A jsem za to po roce velmi vděčný. Knížku Tomáše Kašpara Nespěchejte do rakve doporučuji přečíst každému. Stejně tak další knihu Umíráme na objednávku, která doplňuje první knihu, a která mě velmi překvapila hlavně informacemi v závěru. Doplnila mi již nějaké kusé vědomosti z dřívějška a pomohla mi v lepším pochopení různých souvislostí. Ve své profesi pomáhám lidem k finanční nezávislosti na finančních institucích i na státu. Knihy pana Kašpara jsou pro mě důležité v rozšíření o nezávislost na farmaceuticko-chemicko-potravinářském průmyslu.
Michael Urban

DOPISY ČTENÁŘŮ

Od čtenářů knihy dostávám zajímavé dopisy.
Většinou k nim není co dodávat.
Posuďte sami.


Vážený pán Kašpar.

O Vašej knihe som sa dozvedela v čase, keď som brala chemoterapiu.
Utvrdila ma v mojich pocitoch, že chemoterapia nie je tá správna metóda liečby.
Druhý krát a definitívne som odmietla  chemoterapiu. Brala som ju 1 a pol mesiaca. Po 8 mesiacoch cítim stuhnuté telo, problém s kĺbami, problémy s pamäťou, sťahujúcu bolesť žíl a mám vypadané vlasy.
Vaša kniha je veľmi poburujúca  pre tých, ktorých chemoterapia živí. A to nie len pre investorov ale aj pre zdravotný personál.
Smutné je, ak vám lekár povie: "Nie je iná metóda liečby".
Vaša kniha tiež poburuje ľudí, ktorí brali alebo berú chemoterapiu. Dozvedieť sa, že si nechali pre nič za nič zničiť telo... Chemoterapia je smrť.
Jedna vyliečená lekárka po chemoterapii povedala: „Žit, ale ako…"
Je zničene všetko čo bolo v tele oslabené, stuhnuté klby, obmedzená pohyblivost, nakoniec umelé klby, problémy s pamat'ou, metastázy, zužené žily, zničene čreva, vlasy možno nenarastu atd.  Človek je invalidom do smrti.
Najstrasnejšie je ako sa človek citi počas chemoterapie. Minimálne pol roka.

Avšak pre ľudí, ktorí sa práve dozvedeli, že majú rakovinu, je Vaša kniha ako iskierka v tme.
Ja som od prvého dňa robila čo som vedela. Hladala som. Hovorila, čítala, konzultovala s lekárkou. Operácia... Samozrejme som odskúšala všetky metódy liečby z Vašej knihy a iné.

Dnes, rok po prvej diagnostike, zmizli metastázy, cysta z pečene a všetky výsledky mám v norme. Dnes môžem povedat', že z rakoviny nemám strach.
Pomohli mi dobrí ludia a medzi nimi aj Vy.
Bezradnost nás robí bezmocnými. Ja som sa zabávala na vlastnej biede.
Ak verite Bohu a sebe, ide to.

Pravda, chce to trochu odvahy, povedať lekárom nie.  A tiež odvahu pracovať na vyliečení sám a veriť, že to pomôže. Pritom sa nebáť smrti.
Smutne len je, ze vela ludí nemá tu odvahu zastavit lekárov a pomoct si sami.
Slepo doveruju.
Lekári často nemajú odvahu povedat: Nevieme pomoct, pomahajte si ako viete.

Najkrajšie je, keď držíte v rukách lekársku správu, kde je všetko negatíne. Musím povedať, že takú radosť som dávno necítila.

Hlavne ďakujem, za prvú časť, čo sme mi poslal emailom. Prišla v pravej chvíli.

Všetko čo som napísala možete zverejnit. Je to pravda.

Prajem Vám veľa úspechov v ďaľšej autorskej práci a nech dostanete ešte veľa podobných listov ako je ten môj.

S pozdravom Mária V. z Viedne

RECENZE

v časopisech a na webu